В.о.мера Чернігова, секретар міськради звільняється з посади

В. о. міського голови Чернігова, секретар міськради Олександр Ломако подає у відставку. Про це він повідомив чернігівцям у своєму відеозверненні.

Текст звернення:

Шановна громадо славетного міста!

Сьогодні символічна дата для України — День місцевого самоврядування.

Про кого цей день? Він — про всіх нас. Про всіх, хто працює… Захищає…

Відновлює…

Ремонтує, вчить, лікує, воює... втомлюється.

Але підводиться і продовжує боротьбу.

Це про чернігівців. Про кожного та кожну.

Це про Чернігів — місто-Герой та місто Героїв.

На початку 2022 року Чернігів пережив навалу окупантів. Тоді мури витримали, а люди вистояли.

Але як тільки російські війська відігнали, місто оточили внутрішні вороги: інтриги та чвари призначених із центру парашутистів — очільників військових адміністрацій. Вони були створені з однією метою — зупинити Чернігів та зламати місцеве самоврядування, яке не підкорилося їхнім господарям. Що відбувалося далі, ви всі добре знаєте.

Характерно, що два роки тому, саме в цей день, День місцевого самоврядування, кишеньковий суд за командою згори ухвалив ганебне та незаконне рішення: під вигаданим приводом відсторонив від займаної посади нашого мера Владислава Атрошенка.

Замовники, очевидно, розраховували, що таким чином паралізують міську раду та передадуть усі повноваження своїм ставленикам. Поламали зуби! Як би тяжко не було, але наша команда у міськраді ні на хвилину не зупинила свою роботу. Я доклав усіх зусиль, щоб саме так і було, — бо це вибір людей і наша перед ними відповідальність. Але й вороги міста ні на хвилину не зупинилися у спробах нашкодити чернігівцям.

Двоє призначених згори так званих «військових адміністраторів» спільно з деякими шкідниками в погонах, які своїми діями весь цей час лише ганьблять службу безпеки, намагаються розправитися з місцевим самоврядуванням.

Чого ми тільки не бачили за ці декілька років війни.

Щоб не пустити на сесію представників громади, їх знімали з потягів, закривали в лікарнях, затримували на блокпостах… мінували сесійну залу, погрожували звільненням та кримінальними справами, вривалися до зали ряжені у форму ТЦК та силоміць забирали депутатів, влаштовували інформаційні атаки у своїх брудних телеграм-каналах, тероризували телефонними погрозами рідних та близьких… Лише за останній час у міськраді було понад 40 обшуків. Якщо додати структурні підрозділи та комунальні підприємства — буде більше ста.

Традиційно перед кожною сесією дається команда «фас», і до мене додому на світанку вриваються силовики. У мене риторичне запитання до центральної влади: скажіть, це вже остаточне торжество демократії чи ще ні?

Військові адміністратори настільки зайняті розправою, що жодного разу не відзвітували перед чернігівцями про свою роботу. А знаєте чому? Бо їхній звіт буде явкою з повинною. Про що вони розкажуть? Як переслідували депутатів і забороняли їм відвідувати сесії? Чи як крали гуманітарну допомогу зі складів? Чи як виписували собі премії за рахунок чернігівців? Чи як блокували законні рішення міської ради?

Вони так захопилися розправою, що забули про свої прямі обов’язки — захищати місто, і допустили російську ракетну атаку на Драмтеатр, де вирішили провести виставку бойових дронів. Хтось бачив результати розслідування про злочинну службову недбалість? Ні! Хоча б один із них був покараний? Ні! Жоден із них не поніс відповідальності. Жоден із них не вибачився перед рідними загиблих. Їм просто соромно дивитися в очі чернігівцям!

Коли заблокувати роботу міськради в них не вийшло, шкідники вирішили просто паралізувати все місто. Як завжди, суд, по дзвінку, передав одноосібне право розпоряджатися бюджетом громади чиновнику, якого люди не обирали, якого їм спустили згори. Це голова військової адміністрації.

Це саме той випадок, коли забрали зброю, видали ручку, але не розповіли, як нею користуватися.

Через дії очільника військової адміністрації, який, по суті, є лише виконавцем завдань згори, у місті було зупинено громадський транспорт. Місто стояло перед загрозою зриву опалювального сезону. Блокувалося спорудження оборонних споруд біля Чернігова. Виділена нами з громадою допомога Збройним силам на мільйони місяцями лежала на складах. Місяцями не вирішувалися земельні питання підприємців Чернігова. Відновлення пошкодженого ракетними обстрілами міста було загальмовано. Бо клерку на чолі військової адміністрації була вказівка зверху нічого не підписувати.

Він так і зробив, бо їм усе одно. Бо їх не обирають. Вони харчуються за гроші громади, але на посаду їх призначають згори. Тому плювати вони хотіли на громаду, їм важлива лише думка господарів із печерських пагорбів.

Зовсім нещодавно я зустрічався з послами країн Великої сімки. Розповів про ситуацію в Чернігові. Сказати, що цивілізований світ обурений діями влади, — не сказати нічого. Вони шоковані. Бажати таке прифронтовому регіону країни, яка воює, може тільки її ворог.

Чиновники з військових адміністрацій за вказівкою Офісу так і вчинили: взяли місто в заручники.

ЇХ УМОВА — ЛОМАКО МАЄ ПІТИ З ОБРАНОЇ ПОСАДИ.

Мені передали простими словами: якщо я цього не зроблю, вони занурять місто в хаос. І показали, що буде, якщо відмовлюся: зрив бюджету на 2025 рік, повна зупинка роботи найбільшої лікарні міста, відсутність розрахунків із підрядниками, що працюють на відновлення міста, зупинка харчування в закладах дошкільної освіти, повна зупинка громадського транспорту, жодної копійки на ЗСУ та багато іншого!

І я б не повірив, що вони на таке здатні, якби такого вже не відбувалося раніше.

Я не знаю, ким потрібно бути, щоб позбавити дітей їжі, хворих — лікування, а захисників — підтримки: просто для того, щоб виконати вказівку згори?

Я не знаю, якими словами назвати цих людей. Але я точно знаю, що у них є прізвища. А в Кримінальному кодексі є відповідні статті. Знаю, що в цивілізованих країнах із ТАКИМИ переговори не ведуть. З ними відразу чинять відповідно.

Всьому є межа.

І вони її перетнули.

Враховуючи сказане.

Я не дозволю зупинити життя Чернігова.

Не допущу того, щоб чиновники знущалися з людей.

Я не можу уявити, щоб дитину в садочку не нагодували, щоб хворому не надали допомогу, а захисник залишився без нашої підтримки, бо це частина чиєїсь політики.

Це скотство, а не політика.

І це треба припинити.

Вони взяли місто в облогу. Я цю облогу маю зняти. Якщо ціна — моя посада, я цю ціну заплачу.

Щоб звільнити із заручників Чернігів, сьогодні, в День місцевого самоврядування, я подаю заяву про звільнення з посади секретаря міськради та прошу її розглянути на найближчій сесії.

Для мене життя міста — важливіше будь-яких посад.

Дякую громаді за постійну довіру! Я відчував і відчуватиму її кожного дня. Дякую команді за те, що продовжуємо боротися проти свавілля і за права чернігівців! Разом!

Залишаю посаду з бюджетом на 2025 рік, теплом та світлом в оселях, програмами захисту та відновлення, пристойними темпами відбудови міста та рекордною допомогою для Збройних сил.

Продовжу працювати та боротися. Проти негідників та за краще майбутнє для Чернігова.

Пам’ятаєте? Мури міста витримали, а люди міста вистояли. Чернігів ніколи не боявся дивитися в очі смерті. Не боявся зовнішніх окупантів. А внутрішніх шкідників та інших будяків — тим більше. І цей бур’ян ми викорчуємо.

Як би важко зараз не було, знаймо: найтемніші часи — перед світанком. І цей світанок ми з вами зустрінемо разом.

Слава герою Чернігову! Слава Україні!

ЗАЧИН-ПЕРЕДІСТОРІЯ:

На початку грудня 2022 року Яворівський районний суд Львова визнав винним у конфлікті інтересів мера Чернігова Владислава Атрошенка. Суд позбавив Владислава Атрошенка права на рік займати посаду міського голови. Рішення було ухвалене після того, як Атрошенко наказав своєму водієві перевезти за кордон автомобіль його дружини. Після року Атрошенко не повернувся на посаду. У червні 2023 року він заявив, що отримав трудову книжку з записом про звільнення відповідно до судового рішення.

17 лютого 2023 року президент Володимир Зеленський призначив Дмитра Брижинського начальником Чернігівської міської військової адміністрації.

У вересні 2024 року Чернігівська обласна поліція інформувала про проведення слідчих дій у міській раді Чернігова, пов'язаних з незаконним розподілом земельних ділянок. Виконуючий обов'язки мера Чернігова, Олександр Ломако, стверджував, що дії правоохоронців паралізували діяльність міськради і висловив скарги на політичний тиск. Він також зазначив, що у жовтні 2023 року в його домі були проведені обшуки.

Вересень на Чернігівщині ознаменувався скандалом через якість фортифікаційних споруд, збудованих за кошти міського бюджету. Начальник Чернігівської МВА, Дмитро Брижинський, звинуватив у поганому будівництві міську раду. Одночасно, цивільна влада міста стверджувала, що військові перевіряли укріплення у 2023 році і Брижинський позитивно оцінював їхню якість.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?